Blog

Klucze zapadkowe – niezbędne i uniwersalne narzędzie pracy

Klucz zapadkowy to niezastąpione narzędzie, wykorzystywane do prac instalacyjnych czy naprawczych. Znajdują zastosowanie zarówno przy niewielkich pracach domowych, jak w zakładach przemysłowych.   

Klucze zapadkowe, nazywane inaczej płasko-oczkowymi, dzięki swojej uniwersalności należą do podstawowego wyposażenia każdego garażu, warsztatu samochodowego czy dużego zakładu produkcyjnego.  

Budowa kluczy płasko-oczkowych 

Klucze z mechanizmem zapadkowym są popularnym rodzajem kluczy warsztatowych. Posiadają one dwie końcówki o takich samych rozmiarach – jedna z nich zakończona jest oczkiem, a druga jest płaska. Taka konstrukcja pozwala na wygodną i szybszą pracę niż w przypadku wykorzystania np. kluczy płaskich.  Klucze zapadkowe można podzielić na:  

  • klucze płasko-oczkowe krótkie – sprawdzają się w przykręcaniu lub odkręcaniu śrub czy nakrętek w trudnodostępnych miejscach. W tego typu narzędziach rękojeść jest delikatnie odchylona od oczka.  
  • klucze płasko-oczkowe z grzechotką – są wykorzystywane głównie w ciężko dostępnych przestrzeniach. 
  • klucze półotwarte – z jednej strony są zakończone sześciokątnym, a z drugiej dwunastokątnym pierścieniem. Dzięki takiej konstrukcji pozwalają na pracę pod dużym obciążeniem.  

Klucze zapadkowe – największe zalety                                                     

Klucze zapadkowe są stosowane przede wszystkim do szybkiego montażu i demontażu wszelkiego rodzaju połączeń gwintowanych. Z ich pomocą można łatwo przykręcić lub odkręcić śruby czy sworznia. Są one wykorzystywane w nieskomplikowanych pracach naprawczych w domu, jak i na liniach produkcyjnych i montażowych.  

Budowa tego rodzaju kluczy pozwala na komfortową pracę w nawet trudno dostępnych przestrzeniach. Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że to narzędzie można mieć zawsze przy sobie, a jego transport nie sprawia żadnych problemów.  

Przy wyborze kluczy zapadkowych warto wybierać produkty od sprawdzonych producentów. Dzięki temu ma się pewność, że są one wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Klucze płasko-oczkowe wysokiej jakości będą służyć właścicielowi przez długie lata.  

Inną zaletą tego uniwersalnego narzędzia jest jego niska cena i wysoka dostępność. Klucze zapadkowe w różnych rozmiarach można kupić w każdym sklepie z narzędziami.  

Dzięki szerokim możliwościom, niewielkim rozmiarom i konstrukcji pozwalającej na wykonywanie prac w ograniczonych, trudno dostępnych przestrzeniach klucze płasko-oczkowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, jak i w gospodarstwach domowych.

Kontakt

Air-Com Pneumatyka – Automatyka s.c.

ul. Wrocławska 41
55-095 Długołęka k. Wrocławia
NIP: 8951812517